Nowoczesna architektura : Wywiady AD: Richard Meier

Richard Meier, architekt, który wylądował – komisja stulecia.
i jeden z New York Five, ma portfolio nieskazitelnych struktur, które wahają się w skali od Douglas House na jeziorze Michigan do rozległego Getty Center w Los Angeles.
Praca Meiera, rozpoznawalna i jasno określona przez jej biel, tworzy rozróżnienie i dialog między naturą a stworzonym człowiekiem.
Architektura na Meier nie powinna naśladować, ale raczej stanowić kontrapunkt dla otoczenia przy jednoczesnym zachowaniu relacji.
Biel to być może pamięć i wyczekiwanie koloru.
Dla mnie kontrast staje się definicją, która jest naturalna, organiczna, zmienia się, zawiera w różnych momentach wszystkie kolory tęczy.
A to, co stworzone przez człowieka, powinno pomóc skupić i wzmocnić postrzeganie wszystkiego, co jest wokół nas.
Pasjonat zawodu Meier poświęcił wiele energii edukacji architektury.
Mocno wierzy w rolę architektury w rządzie, edukacji, prywatnej praktyce i naszych lokalnych społecznościach.
Zwracając uwagę, że architekci na stanowiskach rządowych często mają większy wpływ niż ci prywatnie, podkreślając rolę architekta w naszych lokalnych społecznościach i organizacjach nieprofesjonalnych.
Wszyscy architekci mogą odgrywać bardzo ważną rolę, pomagając w kierowaniu polityką publiczną.
Meier uzyskał tytuł Bachelor of Architecture na Cornell University w 1957 roku, pracował dla Skidmore, Owings and Merrill, a następnie u boku Marcela Breuera, zanim rozpoczął własną praktykę w Nowym Jorku w 1963 roku.
W 1969 roku MoMA wystawił prace nowojorskiego magazynu Five: Meier, Michael.
Graves, Charles Gwathmey, John Hejduk i Peter Eisenman (drugi kuzyn Meiera).
Członkowie New York Five, grupy architektów, której twórczość, reprezentowali powrót do formalizmu wczesno-nowoczesnej architektury racjonalistycznej.
z biegiem czasu realizowali różne formalne kierunki, jednak najbardziej płodny twórca grupy, Meier, kontynuował badanie prawdziwej formy Corbusian, szczególnie przez środowisko zbudowane.
W 1984 roku Meier otrzymał nagrodę Pritzkera dla architektury, najmłodszego odbiorcę tej nagrody w historii nagrody.
W tym samym roku Meier zdobył prestiżową prowizję za mld USD Getty Center w Los Angeles.
Meier oświadczył: W mojej karierze nic nie może, nigdy nie będzie równoznaczne z zostaniem architektem dla Getty Center.
Nie tylko było to najważniejsze wydarzenie w mojej karierze, ale jak się udało, projekt stał się nierozerwalnie związany z dorastaniem moich dzieci.
Richard Meier & Partners to Michael Palladino, James R.
Crawford, Reynolds Logan, Bernhard Karpf, Dukho Yeon.
Wystąpiliśmy z partnerem Bernhardem Karpfem, który kieruje wieloma projektami w Europie, w wywiadzie wideo opisującym projekt Muzeum Arp w Niemczech.
Wraz z Nagrodą Pritzkera, Meier posiada obecnie tytuł profesora Uniwersytetu Franka T.
Rhodesa z 1956 roku na Cornell University, jest członkiem Amerykańskiego Instytutu Architektów i otrzymał Medal of Honor (New York Chapter), Złoty Medal (Los Angeles Rozdział), 29 krajowych nagród AIA Honor Awards, 53 regionalnych nagród AIA Design.
Meier nigdy nie przestaje: w październiku odwiedził 103-letniego architekta Oscara Niemeyera w Brazylii, spotkanie 2 Pritzkerów.
Projekty Richarda Meier & Partners poprzednio prezentowane w Blogu: Getty Center Douglas House Church of 2000 Neugebauer House Ara Pacis Museum Arp Museum International Coffee Plaza
[przypisy: stajnia projekt, pustaki keramzytobetonowe, jakie rolety zewnętrzne ]

Powiązane tematy z artykułem: jakie rolety zewnętrzne pustaki keramzytobetonowe stajnia projekt