Budownictwo i architektura : Osiedle mieszkaniowe „Quartier du Grünewald” / AllesWirdGut

AllesWirdGut Architects wygrał międzynarodowy konkurs architektoniczny na osiedle mieszkaniowe w Luksemburgu.
Projekt jest częścią planu głównego Quartier du Grünewald, który w trakcie rozbudowy Płaskowyżu Kirchberg ma powstać w 700 budynkach w 21 budynkach.
Projekt 56 mieszkań zawiera lekarzy.
biura i przedszkole.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Prosta sztuczka architektoniczna to wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć wysokiej jakości jednostki mieszkalne w ramach istniejącego planu głównego: przyczółki skierowane na południe przekształcają bloki liniowe przepisane przez główny plan w woluminy miejskie.
W ten sposób wszystkie apartamenty i kuchnie śniadaniowe mają dwie zewnętrzne fasady o różnych orientacjach, z których jedna zawsze znajduje się na południe.
Jednocześnie kształt budynku umożliwia zlokalizowanie sąsiadów na klatce schodowej: każdemu mieszkaniu przypisuje się unikatowe, specyficzne miejsce na terenie całego osiedla.
widok z południa /.
www.expressiv.at Poszczególne strefy mieszkalne usytuowane są koncentrycznie wokół centralnych klatek schodowych znajdujących się wewnątrz budynków.
Gwarantuje to maksymalną wydajność w układzie rur i przewodów, a jednocześnie maksymalną elastyczność w aranżacji salonów i sypialni.
Strefa serwisowa zamienia się w buforze chroniącym przed hałasem pomiędzy klatką schodową a sypialniami.
Cała powierzchnia fasady jest przypisana do pomieszczeń mieszkalnych.
Plan zagospodarowania miejskiego Sytuacja urbanistyczna rozwoju jest wykorzystywana do nadawania przestrzeniom ogólnodostępnym ich charakteru, co z kolei formalnie zapewnia wspornik między budynkami.
Wszystkie wejścia są dostępne od północnego miejskiego placu; po tej stronie fasady budynków wykazują niechętną miejskość.
Wszystkie loggie po drugiej stronie wychodzą na południowy plac zabaw / park społecznościowy.
Fasady ogrodowe wydają się więc jasne i ekstrawertyczne.
Dostępne przestrzenie na wolnym powietrzu są uzupełniane tarasami słonecznymi na dachu.
Schematy Kompaktowy kształt budynku i najnowocześniejsze systemy HVAC (mieszkalna klimatyzacja i wentylacja, geotermalne pompy ciepła, panele słoneczne) sprawiają, że cały osiedle spełnia standardy domu pasywnego.
Parter jest zarezerwowany dla funkcji publicznych: z placu, przedszkola i kilku gabinetów lekarskich, wszystkie zorientowane na południe w stronę placu zabaw / parku, są dostępne przez osobne wejścia.
[przypisy: jakie rolety zewnętrzne, świadectwa energetyczne 2015, nożyce do żywopłotu na wysięgniku ]

Powiązane tematy z artykułem: jakie rolety zewnętrzne nożyce do żywopłotu na wysięgniku świadectwa energetyczne 2015