Budownictwo i architektura : Calabar International Conference Centre / Henning Larsen Architects

Dzięki uprzejmości Henning Larsen Architects Henning Larsen Architects wygrał międzynarodowy konkurs architektoniczny na nowe Calabar International Conference Centre w południowo-wschodniej części Nigerii.
Więcej zdjęć i pełna informacja prasowa po przerwie.
Nigeria jest najbardziej zaludnionym krajem w Afryce i jedną z najszybciej rosnących gospodarek kontynentu.
Calabar już organizuje liczne konferencje, a wraz z ukończeniem nowego Centrum Konferencyjnego miasto ma nadzieję przyciągnąć jeszcze więcej międzynarodowych spotkań i turystów.
Odwiedziliśmy miasto Calabar między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem i nie możemy się doczekać nawiązania ścisłej współpracy z lokalnymi partnerami.
Naszym zadaniem będzie realizacja projektu, który zapewni Calabar międzynarodowy profil ., mówi architekt i wspólnik, Ulrik Raysse, Henning Larsen Architects.
Dzięki uprzejmości Henning Larsen Architekci Międzynarodowe Centrum Konferencyjne Calabar składa się z czterech sąsiednich, rzeźbiarskich tomów.
Budynek położony jest na szczycie wzgórza i ma panoramiczny widok z foyer.
Położenie na środku wzgórza tworzy naturalny amfiteatr z pokojem dla kilku tysięcy osób z jednej strony i spektakularnym widokiem na deltę rzeki po drugiej stronie.
Budynek jest wielofunkcyjny i zaoferuje mieszkańcom Calabaru nowe centrum kulturalne, które zapewni miejsce na koncerty, festiwale filmowe i wystawy.
Nigeria rozwija się w tej chwili szybko i jako architekt zaproszony do wniesienia wkładu w ten rozwój, masz szczególny obowiązek, aby uznać architekturę za coś więcej niż kwestię geometrii.
Architektura również przyczynia się do rozwoju społeczeństwa ., mówi International Design Director i Partner, Louis Becker, Henning Larsen Architects.
Dzięki uprzejmości Henning Larsen Architekci Henning Larsen Architects zaprojektował kilka ośrodków kulturalnych i konferencyjnych, a także pracował wcześniej w Afryce.
W 1992 r.
Ukończono budowę Centrum Nacji w kenijskiej stolicy Nairobi.
Konkurs na Centrum Konferencyjne w Nigerii został wygrany przez firmę Mecanoo z Holandii i trzy inne międzynarodowe firmy architektoniczne.
[podobne: szyny prądowe, pustaki keramzytobetonowe, nożyce do żywopłotu na wysięgniku ]

Powiązane tematy z artykułem: nożyce do żywopłotu na wysięgniku pustaki keramzytobetonowe szyny prądowe