Budownictwo i architektura : Blok 39: Centrum Promocji Nauki / Biuro RTA

Dzięki uprzejmości RTA-Office Poniższy projekt to wyróżnienie Wyróżnienie , BLOCK 39: Centrum Promocji Nauki w Belgradzie, Serbia zaprojektowane przez biuro RTA.
Budynek publiczny, kulturalny i akademicki został zaprojektowany przez zespoły RTA-Office w Barcelonie i Szanghaju.
Ramy koncepcyjne budynku mają generować wydarzenie: instytucjonalny, miejski ekspresjonizm, który staje się międzynarodową przynętą.
Studio dąży do tego, by zająć miejsce i jego transformację, dostarczyć wskazówek dla nowego płynnego systemu urbanistycznego, który uwalnia przestrzeń i przenosi ją na otwarty, ciągły program dla użytkowników.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Objętość budynku ma kształt krzyża, stanowiąc skrzyżowanie między zachodnimi kulturami Zachodu i Serbią.
Blok 39 jest tak rozmieszczony, aby umożliwić odwiedzającym zwiedzanie wielu różnych punktów dostępu i ścieżek przez budynek, z których wszystkie wchodzą do przestronnego holu.
Skrzyżowanie głównej osi tworzącej krzyż tworzy spektakularną halę w centralnej przestrzeni.
Przestrzenie na krańcach budynku są publicznymi programami, w tym księgarnią, klubem naukowym, stałymi wystawami, restauracją, planetarium i salą konferencyjną.
Dzięki uprzejmości RTA-Office Mocną, materialną ekspresję uzyskuje się przy użyciu tylko jednego materiału, czarnej, poddanej recyklingowi stali, specjalnie dobranej do skóry tego budynku ze względu na jego elegancką i sugestywną, ciemną teksturę.
W przeciwieństwie do tego, stal na nacięciach i pęknięciach wyróżnia się dokładnie tam, gdzie spotykają się zewnętrzna i wewnętrzna strona budynku, co daje fenestrację budynku z góry i wzdłuż ścian w celu uzyskania naturalnego światła i wybranych widoków otoczenia.
Dzięki uprzejmości biura RTA-Office RTA-Office był bardzo świadomy środowiskowego i socjologicznego wpływu, jaki budynek miałby i rozważał trzy podstawowe filary, aspekty ekonomiczne, zrównoważony rozwój i jakość życia, podczas projektowania wniosku w ramach przygotowań do certyfikacji LEED i docelowej energii wydajność 70%.
Dzięki uprzejmości RTA-Office Po pierwsze, projekt ma na celu wykorzystanie struktur wysokich technologii w miejsce żelbetu oraz wykorzystanie rodzimych materiałów, aby zapewnić wysoką odporność, długą żywotność, redukcję emisji CO2 i zmniejszenie skutków transportu.
Propozycja została również zaprojektowana w celu wykorzystania wody deszczowej i szarej wody do nawadniania ogrodu, publicznych toalet i napełniania cystern.
Detektory CO2 i COV zostały również uznane za utrzymujące jakość powietrza we wniosku zgodnie ze standardami zdrowotnymi i produkcyjnymi Wspólnoty Europejskiej.
Dzięki uprzejmości biura RTA
[więcej w: świadectwa energetyczne 2015, olx gorzów wlkp, dachówki ceramiczne ceny ]

Powiązane tematy z artykułem: dachówki ceramiczne ceny olx gorzów wlkp świadectwa energetyczne 2015