Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Winiarnie Część III

Sprawdź pięć projektów z Węgier, Macedonii, Australii, Hiszpanii i USA .
Winiarnia Laposa / Atelier Peter Kis Wina z Laposa-Cellar po tysiącleciu stały się znane wśród węgierskich pijących wino pod marką.
Bazaltbor.
lub wino bazaltowe.
Ich rosnące regiony są tylko na bazaltowych wzgórzach.
w Badacsony, Somló, na Szentgyörgy-hill i Csobánc.
co jest powodem charakterystycznych mineralnych aromatów win, które odzwierciedlają ich terroir (czytaj więcej.) Winiarnia Stobi / Aleksandar Radevski + Viktorija Stavrik Stobi Winery znajduje się w centralnej części Macedonii, w pobliżu słynnego stanowiska archeologicznego Stobi.
Region ten ma największe plantacje winnic w kraju.
Kompleks zajmuje powierzchnię 110 x 140 m.
Składa się z trzech stale połączonych jednostek, które są określane przez pochyły teren, potrzebę różnych dostępów do ruchu i pełnego wykorzystania lokalizacji (czytaj dalej.) Winiarnia Port Phillip Estate Winery / Wood / Marsh Port Phillip Estate Winery rzeźbi w falujące miejsce z widokiem malownicze winnice, zatoka Westernport i cieśnina Bass.
Usytuowany tuż pod grzbietem, budynek rozwija się na całej powierzchni, wynurza się z ziemi i powoli wznosi się, tworząc ścianę o długości 100 mz jednym otworem (czytaj dalej.) Faustino Winery / Foster + Partners Region Ribera del Duero, jedna z Hiszpanii.
Są to przede wszystkim obszary produkcji wina, jest domem dla nowej winnicy dla Faustino Group.
Winiarnia Faustino jest pierwszą winnicą Foster + Partners i była okazją do spojrzenia na nowo na typ budynku, wykorzystując naturalną topografię terenu, aby wspomóc proces produkcji wina i stworzyć optymalne warunki pracy (czytaj więcej.) Thurston Wine House Addition / Jones Studio Dom winiarski Thurston Dodaje ostrożnie szacunek dla swojego kontekstu poprzez swoją materialność i język tektoniczny, jednocześnie wyrażając swój niekonwencjonalny program za pomocą formalnych elementów.
Wbudowany w topografię witryny, projekt wykorzystuje sekcję, wykorzystując nachylenie, aby zmniejszyć wizualny wpływ struktury, umożliwiając dostęp do północno-wschodniej doliny i widoków górskich McDowell poza (czytaj więcej.)
[więcej w: ogrodzenia kute ceny, dobredomy, stajnia projekt ]

Powiązane tematy z artykułem: dobredomy ogrodzenia kute ceny stajnia projekt