Architektura i nowoczesne budownictwo – A101 Konkurs na blok miejski / Onat Öktem i Ziya Imren

Dzięki uprzejmości Onat Öktem i Ziya Imren Architekci Onat Öktem i Ziya Imren podzielili się z nami swoją propozycją Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego A101 Urban Block City w Moskwie w Rosji.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Frozen Street.
Zniesienie granic dzięki uprzejmości Onat Öktem i Ziya Imren Główną ideą projektu jest skomponowanie bloku urbanistycznego z wariantami modułów, które charakteryzują blok miejski z ich wzorem bryłowym / pustym i typologią przestrzenną.
Kombinacja modułów oferuje szerokie możliwości konfiguracji przestrzennej, dzięki czemu może być stosowana w różnych lokalizacjach, na różnych wysokościach iw różnych kombinacjach strug / sekcji dla różnych programów.
Podczas gdy różnorodność modułów pozwala na elastyczność użytkowania, ich kombinacja wciąż odzwierciedla poczucie jedności bez uszczerbku dla systemu strukturalnego.
Elastyczność projektu dla różnych obiektów jest silniejsza dzięki konstrukcji modułów, ponieważ prawie wszystkie mają dwie fasady na światło słoneczne.
Dzięki uprzejmości Onat Öktem i Ziya Imren Parter zarezerwowany jest nie tylko dla mieszkańców, ale dla wszystkich.
Z tego powodu ulice są oczyszczane z zaparkowanych samochodów, a parter jest wyspecjalizowany do celów komercyjnych z przezroczystymi fasadami.
[hasła pokrewne: kaplica braci klaus, stajnia projekt, jakie rolety zewnętrzne ]

Powiązane tematy z artykułem: jakie rolety zewnętrzne kaplica braci klaus stajnia projekt